włókna polipropylenowe SI-Tech

 

W naszej ofercie znajdują się wysokojakościowe włókna zbrojące do betonu, które mają szerokie zastosowanie w budownictwie zarówno indywidualnym, jak i przemysłowym. Dzięki nim można znacząco poprawić parametry fizyczne zbrojenia, sprawiając, że stanie się ono wytrzymalsze na czynniki zewnętrzne, trwalsze i solidniejsze. Zapewniamy sprawne dostawy materiałów w dowolnych ilościach i konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem i nawiązywania współpracy!

Zalety i zastosowanie włókien do betonu

Proponujemy przeznaczone do mieszanki betonowej:

włókna polipropylenowe SI-TECH

Dodaje się je do mieszanki w celu uzyskania jeszcze lepszych właściwości fizycznych. Ich użycie pozytywnie przekłada się na odporność obiektów powstających z tego popularnego kompozytu, sprawiając, że lepiej znoszą oddziaływanie czynników atmosferycznych i obciążenia mechaniczne. Sięgając po nie, można skutecznie zapobiec także niepożądanym odpryskom betonu i ograniczyć powstawanie rys skurczowych. Ich wytrzymałość powoduje, że w niektórych przypadkach da się uniknąć uszkodzeń, które powstałyby bez ich zastosowania. Trzeba jednak mieć na uwadze, że włókna do betonu nie zastępują zbrojenia konstrukcyjnego.

Popularność oferowanych przez naszą firmę produktów znacząco wzrosła w ostatnich latach. Dzięki rozwojowi technologii budowlanych, które do niedawna pozwalały na wykorzystanie proponowanych rozwiązań właściwie jedynie w przedsięwzięciach o charakterze przemysłowym, jak np. budowa parkingu czy tunelu, obecnie zastosowanie włókien do betonu obejmuje również innego rodzaju, także indywidualne projekty. Z powodzeniem można je wykorzystywać m.in. przy posadzkach betonowych, nawierzchniach drogowych czy do tworzenia prefabrykatów.

Rodzaje włókien do betonu

Czym się różnią poszczególne rodzaje włókna? Największą popularnością cieszy się włókno polipropylenowe, ponieważ spośród wszystkich typów ma najszersze zastosowanie. Używając go, można zminimalizować ryzyko powstawania uszkodzeń materiału, a także uzyskać jego pożądaną fakturę w przypadku zagładzania i prasowania. Pozostają przy tym całkowicie obojętnie chemiczne i można je zastosować w dowolnym betonie bez potrzeby uzgodnień z projektantem, także w połączeniu z włóknem szklanym.

włókna polipropylenowe do betonu si-tech

Z kolei po elementy stalowe należy sięgać po uzyskaniu akceptacji przez architekta. Świetnie wzmacniają beton, ale trzeba je dodawać w sposób bardzo dokładny i po uprzednim wykonaniu przeliczeń konstrukcyjnych. Wykorzystuje się je w kompozytach klasy C20/25 i wyższych, przede wszystkich w przypadku powierzchni poddawanych intensywnym siłom mechanicznym, jak płyty fundamentowe czy pojazdy samochodowe. Z kolei włókna polimerowe są sztywniejsze, prostsze i odporniejsze na zlepianie niż polipropylenowe, a ich zastosowanie jest równie szerokie.

Niezależnie od rodzaju zamówionych produktów zapewniamy ich wysoką jakość i parametry zgodne ze specyfikacją opisaną na naszej stronie internetowej. Realizujemy zarówno małe, indywidualne zamówienia, jak i duże, przemysłowe dostawy.

Zapraszamy do współpracy każdego, kto w konkurencyjnej cenie chce kupić dobre włókna do betonu!