tarcza do cięcia betonu SI-TECH na szlifierce

Posiadamy wysokiej jakości i bardzo solidnie wykonane tarcze diamentowe do cięcia betonu, jak również gresu, kamienia, ceramiki i innych tworzyw, wytrzymałe i gotowe do pracy w każdych warunkach.

 

Jeśli potrzebujesz części do profesjonalnej obróbki rozmaitych powierzchni, to wybierz dostępne u nas tarcze diamentowe. Umożliwiają one precyzyjne i wygodne cięcie betonu, gresu, kamienia, ceramiki i innych tworzyw. Oferujemy szeroki wybór najlepszych produktów, które zostały wykonane z niezwykle trwałych materiałów. Sprawdzą się więc na budowach, w czasie remontu czy innych zadaniach wykończeniowych. Dzięki nim prace staną się prostsze, a efekty zawsze zadowalające. Warto poznać cały asortyment nowoczesnych rozwiązań, które spełnią wymagania użytkowników. Zapraszamy do kontaktu!

Wybór odpowiedniej tarczy diamentowej

Na pierwszy rzut oka tarcza diamentowa do cięcia betonu nie jest skomplikowanym elementem. Jednakże poleca się zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z jej parametrami technicznymi oraz eksploatacją. Na początku należy określić, do jakich celów i budulców będzie stosowana. Istotna jest także wielkość sprzedawanej części. Tego typu artykuły mają maksymalną głębokość cięcia zależną od średnicy danego dysku. Dobrze też, gdy akcesoria wykonano w najnowszej technologii zapewniającej wysoką efektywność. Na rynku można znaleźć m.in. rozwiązania z bieżnią ciągłą, segmentowaną bez szczelin na obwodzie lub z nimi.

Wysoka jakość wykonania tarczy do cięcia betonu

Ze względu na swoje przeznaczenie tarcza diamentowa do cięcia betonu musi być produkowana w specjalny sposób. Wykonuje się ją z wysokiej klasy stali oraz segmentów tnących ze zgrzewanych drobinek diamentów syntetycznych oraz metali. W procesie wytwórczym wprasowuje się kryształki w dysk. Należy podkreślić, że ziarenka nie są umieszczane przypadkowo. Warstwa ścierna jest specjalnie układana i ukierunkowywana tak, aby uzyskać optymalny poziom skrawania ostrych krawędzi cząsteczek najtwardszego na ziemi minerału. Dzięki temu sprzedawane części idealnie nadają się do twardych materiałów i są gotowe na intensywne użytkowanie.

tarcza do betonu SI-TECH

Tarcze sygnowaną marką Si-Tech przy odpowiednim użytkowaniu i zabezpieczeniu pozwalają uzyskać precyzyjne cięcie oraz czyste krawędzie bez wyszczerbień oraz nieestetycznych defektów.

Właściwe stosowanie tarcz diamentowych

Wybrać można tarcze diamentowe przeznaczone do cięcia różnego typu betonu, a także innych tworzyw. Modele ciągłe są idealne do obróbki elementów kruchych, które mogłyby zostać uszkodzone przez zęby tnące. Do twardego betonu sprawdzą się warianty bez szczelin, a do tego lekkiego wersje z otworami. Te ostatnie wykorzystasz również w czasie przecinania miękkich kamieni. W każdym przypadku trzeba pamiętać o ograniczeniach przewidzianych przez producenta. Na powierzchni artykułów podana jest maksymalna liczba obrotów na minutę np. 10 000 obr/min. Aby uniknąć uszkodzeń i przykrych wypadków nie należy przekraczać tych wskazań.

Technologia cięcia betonu i innych materiałów

Oprócz dobrej jakości sprzętu i części eksploatacyjnych ważną kwestię stanowi odpowiednia technologia cięcia betonu. Tarcze diamentowe muszą być intensywnie chłodzone, gdyż tarcie wytwarza wysokie temperatury. Zasadniczo materiały obrabia się na mokro, stosując wodę lub specjalne emulsje. Zwilżają one dane miejsca i ułatwiają wypłukiwanie nieczystości, a także zwiększają wydajność pracy. Nie zawsze jednak można ich użyć i wybiera się metodę na sucho. W takim przypadku niezbędne jest często wyjmowanie tarczy diamentowej ze szczelin i robienie przerw, które schłodzą podzespoły.

Szeroka oferta tarcz diamentowych

Jeśli szukasz nowoczesnych dodatków do szlifierki kątowej i innych urządzeń, to skorzystaj z przygotowanej przez nas oferty. Każda dostępna tarcza diamentowa do cięcia betonu np. świeżego lub twardego wyróżnia się doskonałą konstrukcją i trwałością. Nada się również do sztucznego bądź naturalnego kamienia, cegły, tynków czy granitu. Tego typu akcesoria pozwalają uzyskać czyste krawędzie bez wyszczerbień oraz nieestetycznych defektów ciętego materiału.

Zaufaj sprawdzonej firmie z tarczami diamentowymi

Jesteśmy renomowaną firmą, która dostarcza cenione przez użytkowników produkty. Proponujemy m.in. tarcze diamentowe do cięcia betonu oraz tarcze do szlifowania betonu dopasowane do oczekiwań ekip budowlanych czy prywatnych inwestorów. Dbamy o najwyższy poziom obsługi, więc nieustannie poszerzamy asortyment i służymy fachowym doradztwem zakupowym. Ponadto zapewniamy konkurencyjne ceny wszystkich artykułów. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!