Graffiti na ścianie przedstawiające rękę używającą sprayu z farbą. Preparat Sagraf zapobiega tworzeniu graffiti.

W naszej ofercie znajdziesz skuteczne preparaty do antygraffiti i hydrofobizacji, które sprawdzą się w wielu sytuacjach i na różnych powierzchniach.

Produkty Si-Tech do hydrofobizacji, czyli ochrony przeciwwilgociowej, przeznaczone są do zabezpieczania zarówno kostki brukowej, powierzchni betonowych, cegły, tynków, jak i elementów kamiennych przed wyniszczającym działaniem wilgoci. Impregnaty hydrofobowe marki Si-Tech są w stanie nie tylko skutecznie zredukować wsiąkanie wody do materiałów budowlanych, ale także podnieść ich odporność na różnego typu zabrudzenia (np. tłuszcze, oleje, paliwa itp.) i zanieczyszczenia atmosferyczne. Ograniczają także rozwój glonów i porostów.

Preparaty do hydrofobizacji – charakterystyka i zastosowanie

Penetrujące impregnaty do hydrofobizacji szczególnie cenione są przez osoby, które wolą zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć, niż podejmować działania renowacyjne, gdy do takich zniszczeń już dojdzie. Przeznaczone są do stosowania zarówno wewnętrznego w pomieszczeniach, jak i zewnętrznego.
Po wyschnięciu, na zabezpieczonej  preparatem hydrofobizującym powierzchni, tworzą niewidzialną barierę, która redukuje proces nasiąkania wodą. Jednym z efektów skutecznej impregnacji hydrofobowej jest tzw. „perlenie” (efekt perlenia) – opady deszczu padające na chronioną powierzchnie wytwarzają kuliste krople, przypominające kształtem perły, które spływają po niej i nie przenikają materiału.

powierzchnia zaimpregnowana HB100
powierzchnia niezaimpregnowana HB100

Do ochrony budynków i innych obiektów przed graffiti i przejawami wandalizmu polecamy specjalistyczne preparaty do antygraffiti, które gwarantują błyskawiczne usunięcie farby bez zniszczenia powierzchni. Produkty Si-Tech do osłony przeciwko graffiti sprawdzają się na każdej powierzchni, nie tylko na zewnątrz budynków, ale także w ich wnętrzu. Aplikuje się je na:

  • murach,
  • elewacjach
  • ogrodzeniach,
  • wiatach przystankowych i mostach,
  • ekranach dźwiękochłonnych,
  • pomnikach,
  • nagrobkach.

Nasz preparat do antygraffiti to dyfuzyjna, mglisto-przezroczysta powłoka odporna na działanie rozpuszczalników i chemicznych środków czyszczących, która umożliwia zmywanie graffiti do trzech razy, w zależności od metody usuwania oraz grubości warstwy, bez konieczności ponownej aplikacji.

kostka brukowa pokryta mchem i porostami. Preparat do ochrony przeciwwilgociowej HB100 zapobiega porastaniu kostki brukowej.

Produkty marki Si-Tech do hydrofobizacji, czyli ochrony przed wilgocią przeznaczone są nie tylko do ochrony powierzchni betonowych, ale i kostki brukowej, murów, elewacji budynków, pomników i nagrobków.