sznur dylatacyjny do posadzek przemysłowych

Sznur dylatacyjny polietylenowy spieniany zamkniętokomórkowy LDPE o średnicach 6, 8, 10, 13, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 70 mm i profilu okrągłym o średnicy nominalnej

W projektach budowlanych najważniejsze jest zastosowanie rozwiązań, które będą służyły przez długie lata. To właśnie umożliwiają sznury dylatacyjne. Te pozornie mało istotne elementy odpowiadają za stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Gdzie i w jakim celu się je wykorzystuje?

Do czego służy sznur dylatacyjny?

W budownictwie pozostawia się niewielkie szczeliny pomiędzy dwoma powierzchniami, aby przeciwdziałać ich odkształceniom. Dzięki nim można zapobiec pękaniu i niszczeniu elementów konstrukcyjnych. Dzięki dylatacjom każdy element posadzki czy budynku przenosi samodzielnie wszelkie obciążenia, a to sprawi, że Twoja inwestycja przetrwa wiele lat nawet w trudnych warunkach.

Do wypełniania szczelin dylatacyjnych w ścianach, posadzkach i konstrukcjach budowlanych, w tym przy montażu elewacji, okien i drzwi stosuje się specjalistyczny sznur. Umieszcza się go przed nałożeniem mas uszczelniających. Sprawdzi się on zarówno w przypadku elementów betonowych, jak i posadzek ceramicznych.

Sznur dylatacyjny ma za zadanie uchronić podłoże przed odkształceniami wynikającymi z dużych obciążeń lub zmiennych temperatur. Stanowi on również zabezpieczenie przed wilgocią. Dlatego jest on szczególnie istotny w przypadku konstrukcji zewnętrznych takich jak balkon czy taras.

 

PRODUKT OPIS KOLOR J.M. ILOŚĆ W OPAK. CENA DETALICZNA NETTO ZA J.M.
Sznur dylatacyjny sznur dylatacyjny 6 mm szary m.b. 1000 0,53 zł
sznur dylatacyjny 8 mm 550 0,67 zł
sznur dylatacyjny 15 mm 100 0,73 zł

 

Jak wybrać odpowiedni sznur dylatacyjny?

Inwestycje budowlane najczęściej są podejmowane z myślą o przynajmniej kilkunastu następnych latach. Dlatego podczas prac warto uwzględnić najbardziej skuteczne rozwiązania architektoniczne. Jednym z nich są sznury dylatacyjne z pianki polietylenowej. Charakteryzują się one dużą elastycznością, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych obciążeń konstrukcyjnych, a przy tym są proste w montażu.

Kluczowym aspektem, który należy uwzględnić podczas wypełniania szczelin dylatacyjnych, jest średnica sznura. Powinna być ona o około 20% większą niż szerokość przerwy. W naszej ofercie znajdziesz produkty do dylatacji o średnicach 6 mm, 8 mm i 15 mm.

Cena sznurów ze spienionego polietylenu jest adekwatna do jakości. Bez problemu poradzą sobie one zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, zaś zamknięta struktura komórkowa skutecznie zapobiega nasiąkaniu materiału.

Zapytaj o produkt