posadzki żywiczne poliuretanowe

Istnieje wiele materiałów wykorzystywanych do pokrycia podłóg. Jednakże coraz większą popularność zdobywają znakomite posadzki poliuretanowe, które wyróżniają się licznymi zaletami. Są one przede wszystkim komfortowe w użytkowaniu, trwałe oraz naprawdę estetyczne. Co najważniejsze, mogą być stosowane w wielu miejscach. Jako sprawdzona firma sprzedajemy nowoczesne żywice np. gruntujące i konstrukcyjne, a także te barwione do wykonywania ostatecznych warstw. Mają one bardzo dobre właściwości mechaniczne i są wydajne. Z pewnością spełnią wymagania wszystkich Klientów. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą i kontaktu!

Czym są żywice poliuretanowe?

Warto na początek wyjaśnić, że wysokiej klasy posadzki powstają z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, które są specjalnymi mieszaninami tworzyw syntetycznych. Tego typu materiału po wylaniu wnikają w szczeliny, rozmaite pęknięcia i ubytki. Dzięki temu otrzymuje się równą, gładką powierzchnię gotową do intensywnej eksploatacji. Posadzka poliuretanowa jest układana jako powłoka bez żadnych połączeń, a podłoże do niej musi być odpowiednio przygotowane. Należy pozbyć się wszelkich defektów, odtłuścić i odkurzyć dany teren. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na warianty cienkowarstwowe, odporne grubowarstwowe lub niezwykle trwałe grubowarstwowe kwarcowe.

Szerokie zastosowanie posadzek poliuretanowych

Popularność znakomitych posadzek żywicznych wiąże się z ich uniwersalnością. Od lat są one stosowane w obiektach przemysłowych takich jak fabryki, a także magazynach, miejscach parkingowych czy innych przestrzeniach komercyjnych. Wraz z rozwojem technologii zaczęły pojawiać się także w obiektach publicznych. Proponowane pokrycia poliuretanowe mogą być użyte do wykończenia balkonów, tarasów, garaży bądź warsztatów. Wszystko dlatego, że takie syntetyczne tworzywa łączą charakterystyczną estetykę z odpornością na różnorodne czynniki zewnętrzne.

Niezwykła trwałość posadzek poliuretanowych

Gdy decydujesz się na określone rodzaj podłogi, liczysz, że będzie użytkowana przez lata. Należy więc podkreślić, że przemysłowe posadzki poliuretanowe są wbrew pozorom miękkie, co zapobiega ich pękaniu. Należy jednak mieć na uwadze, że żywice (epoksydowe czy poliuretanowe) nie są w pełni odporne na obciążenia mechaniczne, zadrapania i mikrouszkodzenia, które są nieodłącznym elementem eksploatacji w działalności przemysłowej, dlatego też rekomendujemy ich stosowanie właśnie w przestrzeniach przemysłowych, gdzie na pierwszym miejscu stawiana jest funkcjonalność posadzki. Ewentualne dodatkowe wzmocnienie może stanowić wierzchnia warstwa lakieru. Na uwagę zasługuje też niepodatność posadzek poliuretanowych na środki chemiczne oraz detergenty. Powierzchnia takich podłóg jest bardzo szczelna. Nie zaszkodzi jej wilgoć i zaawansowane zabiegi czyszczące, a także promieniowanie UV.

Tworzenie posadzek poliuretanowych

Żywice epoksydowe oraz poliuretanowe muszą być nakładane w odpowiedni sposób. Najlepiej, gdy zajmą się tym doświadczeni specjaliści. Jak wspomniano wcześniej, tworzenie posadzek poliuretanowych wymaga przygotowania podłoża. Niekiedy trzeba zeszlifować klej czy farby oraz wypełnić ubytki. Potem konieczne jest położenie warstwy gruntującej w celu wzmocnienia danej powierzchni. Następnym krokiem musi być zastosowanie tzw. wypełnienia, a potem wyłożenie właściwej żywicy – robi się to równomiernie, idąc od krawędzi do środka podłogi. Na koniec wystarczy zastosować bezbarwną warstwę wykończeniową. Wymienione substancje mają niską zawartość oraz emisję lotnych związków organicznych, więc spełniają normy ekologiczności.

posadzki poliuretanowe w garażau podziemnym

Żywica poliuretanowa sprawdzi się doskonale przy wykonywaniu posadzek w parkingach podziemnych oraz garażach – zarówno w systemach gładkich jak i antypoślizgowych.

Najlepsze żywice poliuretanowe

Wszystkim osobom poszukującym najlepszych produktów do wykonania podłogi oferujemy znakomite żywice gruntujące czy do wylewania posadzek poliuretanowych. Ich właściwości zadowolą nawet wymagających użytkowników. Wyróżniają się one dobrą przyczepnością do podłoża oraz głębokim wnikaniem. Mogą być zasypywane piaskiem i rozcieńczane rozpuszczalnikami, a przy tym pozostają łatwe w aplikacji. Do wyboru są warianty w różnych kolorach.

Wybierz sprawdzoną firmę z żywicami

Ogromna liczba zalet posadzek poliuretanowych sprawia, że warto wybrać właśnie to rozwiązanie. Sprzedajemy wysokiej jakości żywice, dzięki którym powstaną wytrzymałe i estetyczne podłoża. To dobry propozycja do obiektów przemysłowych, warsztatów, garaży czy budynków użyteczności publicznej. W razie potrzeby służymy profesjonalnym doradztwem oraz gwarantujemy atrakcyjne ceny wyrobów. Zapraszamy do kontaktu już teraz!