włókna polipropylenowe Si-Tech

Dostępne w naszej ofercie włókna polipropylenowe (szklane) poprawiają podstawowe własności użytkowe betonu i innych materiałów budowlanych, wykazują dużą łatwość rozprowadzania w betonie i zaprawie. Jako dodatek do mieszanek, zmniejszają skurcz świeżego betonu w krytycznym stadium wczesnego dojrzewania. W ten sposób ograniczają powstawanie szczelin, a w konsekwencji minimalizują ryzyko pękania betonu na późniejszym etapie. Dodatki polimerowe uszczelniające włókno polipropylenowe czynią beton wytrzymałym, niezawodnym i trwałym, zapewniając długi czas użytkowania w stanie nienaruszonym przy zachowaniu optymalnych właściwości.

Nasze szklane włókno polipropylenowe jest stosowane do ulepszania nawierzchni, posadzek, powierzchni torkretowych (z natryskiwanego betonu), dróg, ław fundamentowych, prefabrykowanych wyrobów betonowych, itd. Tym, co je wyróżnia, jest m.in. wyjątkowa lekkość – uznaje się je za najlżejsze wśród wszystkich materiałów stosowanych do wykonywania podłóg. Posadzka betonowa wykonana z ich wykorzystaniem jest wysoce odporna na czynniki atmosferyczne, ścieranie i inne uszkodzenia wynikające z intensywnej eksploatacji.

Szklane włókno polipropylenowe do wylewek z betonu pozwala wykonać zbrojenie rozproszone, w którym prawdopodobieństwo wystąpienia pęknięć skurczowych jest znacznie mniejsze.

Dlaczego jeszcze warto po nie sięgać? Między innymi dlatego, że pozwala na zmniejszenie rys skurczowych i zarazem poprawę szczelności konstrukcji. W niektórych przypadkach daje możliwość zmniejszenia grubości przekroju betonowych nawierzchni. Dzięki niemu ograniczone zostaje też zjawisko powierzchniowego pękania plastycznego i polepsza się urabialność materiału.

Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż pracuje się nad wprowadzeniem takiej możliwości, na chwilę obecną wylewki przemysłowe ze szklanego włókna polipropylenowego nie są w stanie zastąpić zbrojenia konstrukcyjnego posadzek betonowych.

ZASTOSOWANIE SPECJALISTYCZNE:

Poprawa jakości zaprawy na bazie cementu.

 

ZALETY:

  • powstrzymanie powstawania pęknięć spowodowanych kurczeniem się materiału;
  • znakomita poprawa dojrzewania i utwardzania wylewek z betonu;
  • bardzo dobre mieszanie z betonem i zaprawą;
  • duża wytrzymałość;
  • możliwość stosowania w tradycyjnych procesach przygotowania mieszanek betonowych;
  • zwiększenie odporności mieszanki betonowej na mróz;
  • zmniejszenie przepuszczalności warstwy,
  • ograniczony skurcz betonu.

Uniwersalne zastosowanie i pożądane właściwości fizyczne sprawiają, że zdecydowanie warto zarekomendować szklane włókno polipropylenowe do różnego rodzaju prac budowlanych, architektonicznych czy renowacyjnych – zapraszamy do składania zapytań ofertowych i zamówień.

 

PRODUKT OPIS KOLOR J.M. ILOŚĆ W OPAK. CENA DETALICZNA NETTO ZA J.M.
Włókno polipropylenowe włókno polipropylenowe przeciwskurczowe do betonu (długość: 12 mm) szt. 0,6 kg 13,46 zł
Zapytaj o produkt